Gimnastyka korekcyjna

Zajęcia gimnastyczno-korekcyjne są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dzieci. Różnego rodzaju wskazania począwszy od wad postawy, a skończywszy na  słabym rozwoju mięśniówki są wskazaniem do uczestniczenia w takich zajęciach. Zważywszy na rozwój morfo funkcjonalny oddziaływanie dodatkowymi ćwiczeniami na organizm jest najbardziej korzystne i skuteczne w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym dziecka. Wychodząc naprzeciw potrzebom, w pierwszym okresie roku szkolnym 2018/2019 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Kętach odbywają się nieodpłatne  zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla klas najmłodszych. Zajęcia te są prowadzone w klasach: 1a, 1b, 2a, 2b, 4a i 4c jeden raz w tygodniu przez panie: Barbarę Sikora oraz Annę Sordyl. Zajęcia z gimnastyki są prowadzone w formie kreatywnych zabaw ruchowych oraz ćwiczeń z wykorzystaniem przyborów i przyrządów takich jak: woreczki, szarfy, laski, roleksy, piłki, drążki, ławeczki gimnastyczne, drabinki gimnastyczne,  jak i również gier sportowych. Poziom ćwiczeń jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości dzieci.

Grupy klas drugich i czwartych kontynuują realizację programu „Gimnastyka – ciekawa zabawa”, którym zostały objęte od lutego 2018 roku. Natomiast klasy pierwsze objęte są programem zajęć nieodpłatnych. W sumie w zajęciach bierze udział 50 osób.

Idź do góry