1 września  rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 wyglądało nieco inaczej niż dotychczas. Uczniowie pojawili się w szkole po wyjątkowo długiej przerwie. Z uwagi na sytuację i konieczność zapewnienia wszystkim dzieciom  bezpieczeństwa, tym razem nie było uroczystego apelu. Tylko pierwszaki, które rozpoczynają naukę w naszej szkole, mogły wejść do placówki pod opieką jednego opiekuna, pozostali rodzice odprowadzali dzieci tylko do drzwi budynku.

Po przyjściu do szkoły uczniowie udali się do swoich sal na spotkanie z wychowawcami, gdzie przede wszystkim zapoznali się ze szczególnymi procedurami bezpieczeństwa panującymi w szkole i poza nią oraz odebrali podręczniki i ćwiczenia. Wszyscy zostali przywitani ciepłymi słowami przez Panią Dyrektor Lidię Danek i Panią Wicedyrektor Dorotę Żaczek, które odwiedziły  klasy w ich pracowniach.

Młodzi ludzie pojawili się w strojach galowych i z radością powitali swoich rówieśników, nauczycieli i rozpoczęli nowy rok szkolny.